
Figurka sowa na książkach, szkatułka dla pedagoga Veronese
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Dzwoń, pisz, pogadaj jak w starym, dobrym sklepie, czekamy na Ciebie.
508 178 277 lub 502 031 980
e-mail: sellman@tlen.pl
Zapraszam do zakupu wspaniałej figurki-szkatułki, sowy na książkach. Stary, znany już w starożytnym Egipcie i Grecji symbol mądrości i wiedzy. Doskonała rzecz na prezent dla nauczycielki, wykładowcy, profesora . Przedmiot wykonany z materiału typu poliresin, to mieszanina żywicy i kamienia.
Kolekcja VERONESE to markowe produkty najwyższej klasy. Zwróć uwagę na niezwykle precyzyjne wykonanie, sowa jest jak żywa. Przedmiot znacznie lepiej wygląda w naturze. To może być wspaniały prezent dla nauczycielki, nauczyciela, profesora, wykładowcy, na zakończenie roku.
wymiary orientacyjne: wys.11,5 cm szer. 10 cm
Wykonujemy indywidualny grawer laserowy na płytce z laminatu grawerskiego w złotym kolorze. Płytkę przytwierdzamy na spodzie pokrywki szkatułki. Możesz przesłać również własny projekt, w grafice wektorowej. Postaramy się zrealizować. Jeśli masz pytania zadzwoń, uzgodnij, wybierz czcionkę z tabelki. Pomożemy.
Ze względu na nocne życie, z reguły sowy kojarzono ze smutkiem, samotnością i śmiercią. Tak było w Egipcie, Chinach, Indiach, Japonii, krajach Ameryki Północnej i Środkowej. W kulturze etruskiej kojarzona była z bogiem ciemności. Arabowie wierzyli, że niszczy wszystko co dobre i wartościowe. W kulturze chińskiej sowy utożsamiano także z bogiem burzy, natomiast w Japonii ptaki te obarczano odpowiedzialnością za głód i zarazę. W mitologii Majów sowy były symbolem boga śmierci i nocy. Niektóre plemiona Afrykańskie wierzyły, że sowy są posłańcami czarodziejów i czarownic. Mieszkańcy północno-zachodniej części Ameryki uważali je za przewodników prowadzących dusze do świata zmarłych.
Również Europejczycy nie pozostali obojętni wobec sów. Słowiańska strzyga pochodzi od rzymskiego, kobiecego demona o ptasich szponach. Strzyga obecna w naszej kulturze pojawiała się pod postacią sowy właśnie. Jej pohukiwania, piski i inne odgłosy wydawane nocą były uznawane za złą wróżbę. W XIX wieku stała się popularnym motywem nagrobków – jej wizerunek miał przywoływać skojarzenia z nocą, utożsamianą ze śmiercią i zaświatami.
Starożytni Grecy, w przeciwieństwie do większości innych narodów, nie okazywali lęku przed sowami. były dla nich uosobieniem wielkiej inteligencji, rozsądku i mądrości. Wszystkie te cechy pozwalały podejmować słuszne decyzje, dlatego właśnie sowa stała się atrybutem bogini Ateny.