
Prezent dla wilka morskiego drewniany model jachtu Endeavour
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
czekamy na Twój telefon, mail ,porozmawiaj jak w dobrym starym sklepie
tel 508 178 277 lub 502 031 980
mail sellman@tlen.pl
Przedstawiamy model repliki jachtu Endeavour o imponującej wysokości 70 cm, który oddaje hołd pięknu i historii tego klasycznego żaglowca. Oryginalny "Endeavour" został zaprojektowany na zamówienie brytyjskiego pioniera lotnictwa, Thomasa Sopwitha, z myślą o zdobyciu prestiżowego Pucharu Ameryki.
Wysoka jakość wykonania i wysokogatunkowe materiały, z których został stworzony ten model, gwarantują jego trwałość i wyjątkowy wygląd. To nie tylko ozdoba, ale także wyjątkowy element dekoracyjny do wnętrza domu lub biura, który wprowadzi niepowtarzalny klimat. Idealny prezent dla pasjonatów żeglarstwa i miłośników elegancji.
Informacje o produkcie:
- Wysokość: 70 cm
- Szerokość: 9,5 cm
- Długość: 54 cm
- Takielunek do samodzielnego montażu, co zapewne sprawi przyjemność każdemu żeglarzowi (nie wymaga klejenia ani dodatkowych narzędzi)
- Marynistyczna dekoracja




Historia Endeavour:
„Endeavour” powstał na zamówienie brytyjskiego pioniera lotnictwa Thomasa Sopwitha i był stworzony, by zwyciężyć w Pucharze Ameryki. Jacht, będący zarówno arcydziełem rzemiosła szkutniczego, jak i wyrazem odwagi jego załogi, stanął w 1934 roku do rywalizacji z amerykańskim jachtem "Rainbow" w Pucharze Ameryki. Profesjonalni żeglarze, zatrudnieni na tę okazję przez Sopwitha, tuż przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych zdecydowali się na strajk i zostali zastąpieni grupą amatorów zapaleńców. Ostatecznie Endeavour musiał uznać wyższość amerykańskiego „Rainbow”. W następnych dekadach jacht wielokrotnie zmieniał właścicieli i był o krok od zezłomowania.W 1970 roku doszło do zatonięcia jachtu "Endeavour" w rzece Medina na wyspie Wight u południowych wybrzeży Anglii. Po jego podniesieniu na ląd, "Endeavour" pozostawał w stanie zaniedbania aż do 1984 roku, kiedy to został zakupiony i odrestaurowany przez Elizabeth Meyer, obywatelkę Stanów Zjednoczonych. Od pewnego czasu można go podziwiać w porcie w Palma na hiszpańskiej wyspie Majorce.